28 Jan Kako nam pomaže piling
Često se moji klijenti interesiraju za piling. Pa, evo par riječi o tome kakve vrste postoje, kako se mogu napraviti, tko ih može napraviti i čemu zapravo služe.
Radi se o pilingu cijelog tijela, ali taj piling može biti i parcijalan. Recimo stopala. Ili noge. Ili lice.
Kada je u pitanju piling cijelog tijela on može biti uljni ili suhi piling. Moguć je i takozvani “mokri” piling.
Uljni piling se izvodi sa nekim baznim uljem koje je hladno prešano, a u koje smo stavili neki eksfolijator, na primjer, kukuruzni ili pšenični griz ili morsku sol. Ako se koristi morska sol, najbolje je da to bude u omjeru pola-pola krupna i sitna sol. Zato što će najbolje poslužiti omjer sličan tome.
Čemu će poslužiti? pa, poslužit će skidanju odumrlih stanica kože, ovi eksfolijatori su sredstva koja djeluju abrazivno, tj. koja rade upravo to: skidaju. Stanice kože se malo sporije dijele i padaju u zimskom razdoblju. Da stanice nisu pale možemo prepoznati po bjelkastoj boji kože nejednakog tena ili naprosto osjećajem zatezanja pod prstima kada prelazimo preko nekih dijelova tijela. Uobičajeno su takve potkoljenice, leđa, ruke i trbuh.
Bazno ulje koje nam služi kao medij, jer bez njega je teže napraviti piling (ne i nemoguće), dodatno hrani kožu i zato je vrlo važno da to bazno ulje bude hladno prešano.
Možete staviti i kap dvije nekog eteričnog ulja ako želite, po svojoj volji ili nasumično.
Pripremljena kombinacija ulja i soli se postepeno nanosi na pojedine dijelove tijela koji se zatim lagano cijelim dlanovima prelazi nekoliko puta u nastojanju da skinemo odumrle stanice kože, ali da ipak to bude dovoljnu ugodno osobi koja prima piling, bez pečenja ili nekakvih ogrebotina po koži. Dovoljno je preći nekoliko puta malo po malo dok nismo prešli cijelo tijelo. Malo više puta prelazimo onaj dio tijela za koji znamo da ima više odumrlih stanica. Preporuka je početi od vrata, preko ruku ramena, leđa i gluteusa, prsa i trbuha, te nogu sa prednje i stražnje strane.
Poželjno je napraviti i piling stopala, ali stopala iz higijenskih razloga ostavljamo za kraj.
Ako dolazite na piling, a tako je uostalom i ako dolazite po bilo koju osobnu uslugu (masaža, zubar, liječnici, …) prethodno se istuširajte i imajte uredne nokte na rukama i nogama, te stopala i dlanove. Ukratko budite čisti.
Nakon pilinga se potrebno otuširati, kako se obično tuširate, prije nego stavite svoju odjeću na sebe.
Suhi piling je piling se radi rukavicama koje mogu biti od frotira ili od nekog od abrazivnih materaijala (dosta je veliki izbor rukavica i traka u Muelleru). Isto tako možete upotrijebiti četku. na isti način kao kod uljnog pilinga započevši od vrata potrebno je preći cijelo tijelo. Iza ovog suhog pilinga tuširanje je vlastiti izbor, možete se tuširati, ali i ne morate.
Onaj treći navedeni, takozvani “mokri” piling je zapravo vrlo jednostavan. Nakon duže kupke u vrućoj vodi ili dužeg tuširanja u vrućoj vodi, kada koža dobro omekša, napravite piling cijelog tijela sa nekim ručnikom ili rukavicom. Ili četkom. Namočite ručnik ili rukvicu i taj piling napravite dok ste još u kadi punoj vruće vode, odnosno dok ste još puod mlazem vruće vode ispod tuša.
Ovdje je dobro nanijeti na kožu neko hranjivo hladno prešano ulje (naprimjer kokosovo ulje) ili priordnu kremu, ali nanesite u tankom sloju u potpuno ga umasirajte u kožu. Tako ulje neće ostavljati masne tragove na vašoj odjeći.
Bilo koji od ovih pilinga možete napraviti i na licu, ali preporučujem da budete puno blaži jer je koža lica tanja i malo više osjetljiva. Bez energičnih pokreta, lagano i kraće nego na tijelu.
Bit ćete zadovoljni jer će vaša koža zablistati i dobiti sjaj.
Masaža može biti dio paketa usluga, ali ukoliko je u paketu sa pilingom, onda je bolje piling napraviti prije masaže. Ipak, moguća je i druga opcija, prvo masaža, pa onda piling.
Ukoliko želite rezerirati svoj termin za piling, slobodno nazovite na 0912050223 (Darinka)
blogpost by Darinka
Foto by Ongchinonn